تبلیغات
همه چیز - روزی که صلیبیون و صهیونیست‌ها مسلمانان فلسطینی را قتل‌عام کردند
 
همه چیز
نظر فراموش نشود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم؛ طی روزهای 16 تا 18 سپتامبر 1982 میلادی دو اردوگاه‌ آوارگان فلسطینی صبرا و شتیلا در جنوب بیروت شاهد یکی از فجیع‌ترین جنایات بشری به دست صهیونیست‌ها بود که در جریان آن هزاران زن و کودک و پیر و جوان آواره فلسطینی به‌فرماندهی «آریل شارون»، وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی و مزدورانش، نیروهای فالانژ به وحشیانه‌ترین شکل قتل‌عام شدند.

 

 

دستاویزهای جنایت

نظامیان رژیم صهیونیستی به‌سرکردگی آریل شارون سه ماه پیش از وقوع این کشتار در سال 1982 میلادی پس از عبور از مرزهای جنوبی لبنان تا مرکز «بیروت»، پایتخت این کشور پیشروی کرده این شهر را به‌طور کامل به اشغال خود درآوردند.

در پی این حمله وحشیانه، رژیم صهیونیستی معاهده به‌اصطلاح صلحی با مقامات مسئول وقت لبنان امضا کرد که در آن زمان درگیر جنگ‌ داخلی در لبنان نیز بودند.

رژیم صهیونیستی و شخص آریل شارون هدف از اشغال بیروت را بیرون راندن آوارگان فلسطینی از پایتخت لبنان بیان کرده بود، چون بر این باور بود که آوارگان فلسطینی به منبع «تشنج» در لبنان تبدیل شده‌اند!

شارون دلایل دیگر این تهاجم را انحلال سازمان آزادی‌بخش فلسطین بیان کرد که در لبنان تشکیل شده بود و مدعی شد، با این اقدام دولت لبنان قدرت ورود به مذاکره و گفت‌وگو با رژیم صهیونیستی به‌عنوان یکی از طرف‌های مذاکره کننده را پیدا خواهد کرد.


بقیه درادامه مطلب


ترور بشیر جمیل

رژیم صهیونیستی در این راستا به حمایت از جناح خود در لبنان یعنی «بشیر جمیل»، رهبر وقت حزب فالانژهای لبنان، معروف به «کتائب» پرداخت و او را تشویق کرد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در این کشور شود، اما جمیل بیش از 3 هفته در رأس قدرت در لبنان نماند و بر اثر انفجار بمب به‌همراه 18 نفر از اعضای حزبش کشته شد تا در این بین انگشت اتهام به دست داشتن فلسطینیان در این حادثه نشانه رود.

ترور بشیر جمیل و حضور هزاران نظامی صهیونیست در بیروت آریل شارون را بر آن داشت از فرصت پیش‌آمده نهایت بهره‌برداری را کند و به‌بهانه گرفتن انتقام خون بشیر جمیل با همکاری مزدوران خود در لبنان ساکنان فلسطینی دو اردوگاه «صبرا» و «شتیلا» را به وحشیانه‌ترین شکل ممکن قتل‌عام کند.

 

 

روز جنایت

به این ترتیب نظامیان رژیم صهیونیستی به‌همراه نیروهای فالانژیست لبنان بعدازظهر روز 16 سپتامبر 1982 میلادی به دو اردوگاه آوارگان فلسطینی صبرا و شتیلا یورش برده در مدت کمتر از 48 ساعت به فجیع‌ترین وضع ممکن به قتل‌عام آوارگان فلسطینی این دو اردوگاه دست زدند.

 

 

شمار قربانیان

در این قتل‌عام سه هزار و 297 فلسطینی و لبنانی شهید شدند. میان کشته‌ها 136 لبنانی وجود داشت. پیکر هزار و 800 نفر در خیابان‌ها و کوچه‌های تنگ این اردوگاه رها شده بود و هزار و 97 نفر دیگر نیز در بیمارستان غزه و 400 تن دیگر در بیمارستان عکا به شهادت رسیدند.

 

  نقل‌قول شاهدان عینی


دیوید هرست: با هرچه دستشان رسید فلسطینیان را کشتند

«دیوید هرست»، خبرنگار معروف غربی در کتاب خود «تفنگ و شاخه زیتون» درباره این قتل‌عام وحشیانه چنین می‌نویسد: «اولین واحد نظامی شامل 150 فالانژیست پس از عبور از موانع صهیونیستی وارد اردوگاه شتیلا وارد شد. گروهی از آنها علاوه بر سلاح، چاقو نیز به‌همراه داشتند. قتل‌عام 48 ساعت طول کشید و حتی در شب نیز با روشن کردن محوطه اردوگاه توسط صهیونیست‌ها ادامه پیدا کرد».

وی می‌افزاید: «فالانژیست‌ها با حمایت صهیونیست‌ها به‌زور وارد خانه‌های مردم شده فلسطینیان را در خواب به رگبار مسلسل می‌بستند. برخی را هم قبل از کشتن شکنجه می‌کردند. آنان در شکنجه‌های‌شان چشم‌های فلسطینیان را از حدقه درمی‌آوردند ویا زنده زنده پوستشان را می‌کندند ویا شکم‌های‌شان را می‌دریدند. به زنان و دختران فلسطینی گاه بیش از 6 بار تجاوز می‌کردند و بعد سینه‌های‌شان را می‌بریدند و در آخر به‌ضرب گلوله آنها را از پا درمی‌آوردند. بچه‌ها را از وسط دوشقه می‌کردند و مغزشان را به دیوار می‌کوبیدند».

هرست در ادامه شرح جنایات صهیونیست‌ها و فالانژها می‌نویسد: «آنها دست بعضی از فلسطینیان را به خودرو می‌بستند و به‌دنبال خود در خیابان‌ها می‌کشیدند. دست‌های بسیاری را برای بیرون آوردن دستبند و انگشتر قطع کردند و در نهایت چند بولدوزر را به اردوگاه آوردند تا علاوه بر دفن کشته شدگان، خانه‌های آنها را با خاک یکسان کند».

وی می‌افزاید: «اجساد فلسطینیان تا چند روز بر زمین مانده بود و گربه‌ها از گوشت آنها می‌خوردند و آن‌قدر وحشی شده بودند که به مردم زنده نیز حمله می‌کردند، زیرا به خوردن گوشت انسان عادت کرده بودند».

غازی خورشید: قتل‌عام زنان، دختران و کودکان را دیدم

اما «غازی خورشید» در کتاب «تروریسم صهیونیستی در فلسطین اشغالی» درباره قتل‌عام «صبرا» و «شتیلا» چنین می‌نویسد: «در خیابانی جسد 5 زن و چند کودک روی تلی از خاک افتاده بود ... از جمله یک زن که پیراهنش از جلو پاره و سینه‌هایش بریده شده و کنارش سر بریده دخترکی با نگاهی خشمگینانه به قاتلانش دیده می‌شد ... زن جوانی را دیدم، در حالی‌که کودک شیرخواره‌اش را در آغوش گرفته، گلوله‌ها از بدنش عبور و به کودک شیرخواره‌اش اصابت کرده بود».

خبرنگاران آمریکایی: قتل‌عام فلسطینیان در خواب

دو خبرنگار آمریکایی هم در مجله «نیوزویک» درباره این جنایت چنین نوشتند: «شبه‌نظامیان مسلح وارد اتاق خواب فلسطینیان شده آنها را به قتل می‌رساندند. روی دو تخت یک زن و مرد فلسطینی به‌همراه دو کودک خود کشته شده بودند. پای هر دیوار بیش از 10 جسد روی هم افتاده و دیوارها سوراخ سوراخ شده بود که بیانگر تیرباران شدن آنهاست».

معاد سرور: از کشتار خانواده‌ام تنها من و مادرم زنده ماندیم

«معاد سرور»، از دیگر بازماندگان این جنایت می‌گوید: «در منزل بودیم که در زدند. پدرم در را باز کرد. 13 مرد مسلح وارد خانه شدند و ما را به رگبار بستند. برادر کوچکم در دم کشته شد و از خانواده‌ام فقط من و مادرم زنده ماندیم».

 


شهادت 21 ایرانی در اردوگاه «صبرا» و «شتیلا»

همیشه در لابه‌لای وقایع تاریخی حقایق پنهانی وجود دارند که سال‌ها بعد پیدا می‌شوند و خواننده را شگفت‌زده می‌کنند. این جنایت خوفناک درحالی صورت گرفت که بر اساس یک توطئه برنامه‌ریزی شده هیچ منبع خبری مستقلی در منطقه حضور نداشت و همین امر باعث شده بود تا ابعاد واقعی این جنایت تاکنون همچنان در ابهام بماند، از جمله اینکه بعد از  سال‌ها روزنامه لبنانی «السفیر» فاش کرد که 21 نفر از صدها قربانی فاجعه «صبرا» و «شتیلا» ایرانی بوده‌اند.

آیا این هولوكاست نیست؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 16 آذر 1396 10:22 بعد از ظهر
Great website you have here but I was curious if you knew of any discussion boards that cover
the same topics discussed in this article? I'd really like to be
a part of online community where I can get suggestions from other knowledgeable people that share the same interest.
If you have any recommendations, please let me know. Kudos!
دوشنبه 5 تیر 1396 02:07 قبل از ظهر
Hi my family member! I wish to say that this article is awesome,
nice written and come with almost all vital infos. I'd like to see more posts like this.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سعید
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک